Plaża jest miejscem, w którym każdy kontakt z reklamą może zostać odebrany negatywnie przez konsumentów. Wynika to przede wszystkim z celu, w jakim przebywa nad morzem większość przyjezdnych – uciekają oni przed owładniętą reklamą codziennością. Szczególnie niepożądany jest kolportaż ulotek (chodzi także o zaśmiecanie plaż) oraz reklamy audio, wybitnie zakłócające spokój plażowiczów. Brać pod uwagę należy również specyficzne warunki atmosferyczne panujące na plaży – wiatr, słońce i wilgoć łatwo niszczą tradycyjne materiały reklamowe (plakaty, banery). Jednak nawet na tak wrażliwym, konsumpcyjnie i środowiskowo, terenie można wdrożyć skuteczne narzędzia marketingowe. Przykładem rozwiązania efektownego, nienachalnego i wytrzymałego są flagi reklamowe, nazywane zgodnie ze swoim głównym przeznaczeniem „Beach flags” lub WinderAlu czy Batfan. Podobne flagi stawia się również w górach, przy chodnikach w miastach czy na targach.

Dlaczego flagi?

Po pierwsze widoczność – flagi reklamowe montuje się tak, aby znalazły się na wysokości wzroku potencjalnych odbiorców. Zazwyczaj umieszcza się je w miejscach tłumnie odwiedzanych, którymi niewątpliwie są plaże w popularnych kurortach. Wzrok przechodniów przyciąga już sama, imponująca wielkość flagi.

Po drugie – dobrze wyglądają. Wyrazisty nadruk i kształt poruszającego się na wietrze żagla sprawiają, że flaga perfekcyjnie wkomponowuje się w nadmorski krajobraz, nie zakłócając estetycznych doznań plażowiczów. Flagi reklamowe są zdecydowanie bardziej nowoczesnym i efektownym rozwiązaniem od sztampowych bannerów i plakatów. Klient ma do wyboru różnorodność rozmiarów, kolorów i sposobów mocowań.

Po trzecie łatwość montażu – trwa on zaledwie 5 minut (razem z demontażem). Także transport nie sprawia większych trudności, ponieważ flagi składają się do 120cm. Montaż na maszcie umożliwia szybką zmianę grafiki na inną. Dzięki zróżnicowanych podstawom, flagi reklamowe spełniają swoją rolę w dowolnych miejscach – tak samo na plaży, jak i na polach, w hali targowej czy przy drodze.

Po czwarte wytrzymałość – zamawiając flagi u sprawdzonego producenta, zyskuje się pewność, że będą one odporne na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Silny wiatr, promieniowanie UV, wysokie temperatury i duża wilgotność powietrza nie sprzyjają żywotności materiału i intensywności barw, jednak profesjonalnie wykonane flagi powinny poradzić sobie nawet w najbardziej ekstremalnym otoczeniu.

Powyższy artykuł powstał na bazie produktów oferowanych przez firmę Himmel Polska – wiodącego producenta flag i masztów w kraju.

Poniżej przykładowe zastosowanie masztów Beach Flags / WinderAlu

Maszty przenośne, Winder, BatfanMaszty przenośne, Winder, BatfanMaszt WinderAluMaszt i flaga WinderAlu