Szukasz najlepszej forma promocji na plaży? Sprawdź naszą ofertę z flagami plażowymi

Plaża jest miejscem, w którym każdy kontakt z reklamą może zostać odebrany negatywnie przez konsumentów. Wynika to przede wszystkim z celu, w jakim przebywa nad morzem większość przyjezdnych – uciekają oni przed owładniętą reklamą codziennością. Szczególnie niepożądany jest kolportaż ulotek (chodzi także o zaśmiecanie plaż) oraz reklamy audio, wybitnie zakłócające spokój plażowiczów. Brać pod uwagę należy również specyficzne warunki atmosferyczne panujące na plaży – wiatr, słońce i wilgoć łatwo niszczą tradycyjne materiały reklamowe (plakaty, banery). Jednak nawet na tak wrażliwym, konsumpcyjnie i środowiskowo, terenie można wdrożyć skuteczne narzędzia marketingowe. Przykładem rozwiązania efektownego, nienachalnego i wytrzymałego są flagi plażowe. Samo określenie wywodzi się od angielskiego terminu „beach flags”. Nazywane są też WinderAlu czy Batfan. Stawia się je również w górach, przy chodnikach w miastach czy na targach, a nowoczesny dizajn i stosowana kolorystyka flag plażowych kojarzą się pozytywnie z wydarzeniami integracyjnymi, takimi jak: turnieje sportowe, festiwale, maratony.

Dlaczego warto stawiać na flagi plażowe?

Po pierwsze widoczność. Montuje się je tak, aby znalazły się na wysokości wzroku potencjalnego odbiorcy. Zazwyczaj umieszczane są w miejscach tłumnie odwiedzanych, którymi niewątpliwie są plaże w popularnych kurortach. Nie da się ich przeoczyć – wzrok przechodniów przyciąga sama ich imponująca wielkość – a odpowiednio dobrane kolory flag plażowych nie pozwolą na oderwanie oczu od scenerii. Wyobraźmy sobie na przykład prestiżową czerwień Coca-Coli. Mogłaby posłużyć jako inspiracja dla wielu marek, które chciałyby stać się bardziej widoczne i fotogeniczne dla odbiorców bez jednoczesnego narzucania się im.

Po drugie – dobrze wyglądają. Mogą okazać się wręcz fotogeniczne. Wyrazisty nadruk i kształt poruszającego się na wietrze żagla sprawiają, że flaga perfekcyjnie wkomponowuje się w nadmorski krajobraz, nie zakłócając estetycznych doznań plażowiczów. Jej zastosowanie jest zdecydowanie bardziej nowoczesnym i efektownym rozwiązaniem od sztampowych bannerów i plakatów. Klient ma do wyboru różnorodność rozmiarów, kolorów i sposobów mocowań.

Po trzecie łatwość montażu – trwa on zaledwie 5 minut (razem z demontażem). Także transport nie sprawia większych trudności, ponieważ flagi składają się do 120cm. Montaż na maszcie umożliwia szybką zmianę grafiki na inną. Dzięki zróżnicowanych podstawom, flagi reklamowe spełniają swoją rolę w dowolnych miejscach – tak samo na plaży, jak i na polach, w hali targowej czy przy drodze.

Po czwarte wytrzymałość – składając zamówienie u sprawdzonego producenta, zyskuje się pewność, że flagi plażowe będą odporne na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Te profesjonalnie wykonane powinny poradzić sobie nawet w najbardziej ekstremalnym otoczeniu pomimo silnego wiatru, promieniowania UV, wysokiej temperatury oraz dużej wilgotności powietrza, które nie sprzyjają żywotności materiału i zachowywaniu intensywności barw.

Powyższy artykuł powstał na bazie produktów oferowanych przez firmę Himmel Polska – wiodącego producenta flag i masztów w kraju.

Poniżej przykładowe zastosowanie masztów Beach Flags / WinderAlu

Maszty przenośne, Winder, BatfanMaszty przenośne, Winder, BatfanMaszt WinderAluMaszt i flaga WinderAlu